تخفیف ویژه

محصولات پرفروش

خبرنامه

نماد اعتماد الکترونیکی

بن سای افرا مشاهده عکس بزرگتر

بن سای افرا

بن سای افرا

B650

جدید

این محصول در انبار موجود نیست

84,000 تومان

مشخصات

نام محصولبن سای افرا
اندازهارتفاع: 35 cm عرض: 20 cm
مدت زمان تحویلحداکثر 3 ساعت پس از سفارش
گلدانسرامیک
سایزکوچک

توضیحات

محل نگهداری :

محل زندگی افرای ژاپنی به جز مواقع سرما و یخبندان های شدید در هر حال در محیط باز است و پس از خرید باید نهایت دقت به عمل آید تا تغییرات درجه حرارت محل قبلی و فعلی به گیاه صدمه وارد نیاورد. توجه داشته باشید که افرای ژاپنی فقط در زمانی که به برگ رفته است و یا در زمستان سرد می تواند برای چند ساعت و یا چند روز محدود زینت بخش اتاق ها باشد و یا از سرمای شدید محافظت گردد.

این درخت نور خورشید شدید را به راحتی تحمل می کند و نسبت به خشکی و عدم آبیاری به موقع حساس است. در صورت دیدن خشکی حاشیه برگ ها حالت سوختگی به خود می گیرد، باد و سایه های تاریک هم برگهای گیاه را پژمرده می کند. به طور کلی محافظت از باد، خشکی و تاریکی از قوانین مهم محل نگه داری این درخت زیبا است.

تعویض گلدان:

تعویض در بهار و هنگامی که جوانه ها شروع به درخشش و بزرگ شدن نمودند هر یک تا سه سال یک بار انجام می شود. خاک به کار رفته از نوع آکاباما و یا مخلوط های استاندارد است . منظور اسیدی کردن خاک در مناطقی که آب دارای املاح و سنگین است مقداری خزه اسفاگنوم در مخلوط به کار می رود.

هرس:

بهترین زمان هرس در افراها دو هفته قبل از تعویض گلدان است. در صورتی که هرس تا وسط تابستان به تأخیر بیافتد، نتیجه آن رشد تعداد زیادی جوانه و شاخه ازمیان گره ها خواهد بود که مجبور به حذف آنها هستید.

سربرداری:

حذف جوانه انتهایی هر شاخه زمانی انجام می گردد که حداقل دو جفت برگ در هر شاخه تشکیل شده باشد و جوانه انتهایی به علت نازک و ظریف بودن با ناخن ها به راحتی قابل حذف است.

آبیاری:

افرا خاک اسیدی را دوست دارد. آبیاری با آب معمولی که دارای املاح است خاک را به طرف قلیایی می کشاند. سعی کنید که آب آبیاری از آب باران باشد. افرا همزمان از خشک شدن خاک و کم آبی و باتلاقی شدن خاک به علت مسدود بودن یا کار نکردن سوراخ زهکش در رنج است، آب فشانی مرتب اندام هوایی را فراموش نکنید.

تغذیه:

مواد غذایی مصنوعی با فرمول متعادل از زمان باز شدن جوانه ها در اوایل بهار تا اواخر تابستان باید انجام گردد. در مواردی که خاک سنگین است اضافه کردن مواد اسیدی کننده خاک نیز در هر سال دوبار برای این گیاه توصیه می گردد.

نقد و بررسی کاربران

سمانه 1396-04-22

کم نور

محل کارم کم نوره احساس میکنم گیاهم داره بی حال میشه،میتونه از نور کم باشه؟

  معصومه 1396-03-20

  رضایت

  به نظر من ایگل یه سایت فروش اینترنتی مطمئنه کار من و واسه خرید گل خیلی راحت کرده

   مجتبی 1396-03-20

   سلام

   ممنون ازت ایگل هم جوابگویی عالیه هم سر وقت رسیدن محصول من از مشتری های ثابت هستم و دوست داشتم یه کد تخفیف بزارید حداقل

    سحر 1396-03-20

    راهنمایی

    از اون موقع که گلدون افرا رو عوض کردم داره خشک میشه به نظرتون باید چیکار کنم دلم نمیاد خراب شه خیلی خوشگله دوسش دارم