خرید گل , گل فروشی , خرید اینترنتی گل , سفارش گل , گل ترحیم , سفارش اینترنتی گل, گلفروشی اینترنتی, سبد گل, دسته گل, ارسال گل به ایران, ارسال گل و هدیهگل فروشیگلفروشی آنلاینارسال گل به ایرانخرید اینترنتی گلفروش دسته گلسفارش گل گل فروشیفروش آنلاین گلگلفروشیدسته گل عروسگل عزاماشین عروسگل آرایی مجالس

کاکتوس با بیش از حدود 2000 گونه مختلف در شکل،رنگ ،اندازه با هم متفاوتند،کاکاتوس ها از گیاهانی هستند که در مکانهای بسیار گرم و خشک رشد میکنند که قادر هستند مقدار زیادی آب در خود ذخیره کنند.کاکتوسها بومی مناطق خشک آمریکای شمالی و جنوبی هستند.

*امروزه به خاطر شکل جذابی که کاکتوسها دارند در تمام مناطق دنیا دیده می شوند و با جمع آوری کاکتوسها در گل فروشی ها تهدید اصلی برای حیات وحشند.


حقایق خواندنی درباره کاکتوس:

*عمر کاکتوسها بسته به نوع آنها میتواند از 15 تا 300 سال باشد.


*کاکتوس از تیغه های بوجود می آیند که آرئول نام دارد که ساختار بر آمده سطح کاکتوس را تشکیل میدهند.


*گونه کاکتوس ها معمولاً فقط چند سانتی متر ارتفاع دارند.


*بزرگترین گونه کاکتوس می تواند به 22 متر و وزرنش به 2180 کیلوگرم برسد که به طور کامل با آب پر شده باشد که این اندازه به نوع کاکتوس بستگی دارد.


*رنگهای کاکتوس میتواند سبز آبی یا قهوه ای باشد،وجود ماده مومی در کاکتوس باعث جلوگیری از دست دادن آب کاکتوسها در هنگامی ک دمای بیرون بالاست.


*کاکتوسها بر خلاف بقیه گیاهان به جای برگ تیغ دارند که این تیغ ها می توانند راست و خم شوند،سفت یا نرم باشند،پراکنده باشند یا به طور مرتب قرار گرفته باشند که طول این تیغ ها به 15 سانتی متر میتواند برسد.


*تیغ در کاکتوسها یک نقشه تعرق دارد که همان جلوگیری از مانع از دست رفتن آب کاکتوس میشود ودیگری حفاظت در مقابل جانوران است.


*کاکتوس ها می توانند مثل درخت رشد کنند استوانه ای یا گرد منظم یا نا منظم یا به شکل ستاره دریایی صاف باشد یا پوشیده.


*از آن جایی که کاکتوس ها در مناطق خشک زندگی می کنند، نیاز به جذب مقدار زیادی آب و ذخیره کردن آن در ساقه و ریشه ها در طول دوره های خشکسالی دارند. ساقه علاوه بر ذخیره سازی آب، در روند فتوسنتز (تولید غذا با استفاده از نور خورشید و دی اکسید کربن) نیز نقش ایفا می کند.


*نوع گردافشانی در کاکتوسها میتواند در اندازه و شکل آنها تاثیر زیادی داشته باشد،آنها می توانند به رنگهای سفید ،قرمز،صورتی،یا آبی باشند.


*آب داخل کاکتوس ها میتوانند مصرف آشامیدنی داشته باشند اما چگالی بیشتری نصبت به آب آشامیدنی دارند.
گردافشانهای اصلی گیاه کاکتوس مرغ مگس خوار خفاش،بیدها و پروانه ها هستند.


*کاکتوس های خاصی موادی به نام مسکالین تولید می کنند که اثرات توهم زایی دارد. این ماده به وسیله شمن ها برای باوراندن حالت ماورایی و اطمینان دادن از «ارتباط» با خدا مورد استفاده قرار می گیرد.