تراریوم ها

images2

تراریوم: شاسی های سرد از ابتدایی ترین و و اولین نوع تراریوم در نگهداری گیاهان در ظروف شیشه ای هستند که در داخل ساختمان ها  و منازل مورد استفاده قرار گرفتند از شاسی های سرد به عنوان پدر گلخانه های امروزی نام می برند.شاسی سرد شامل یک جعبخ مکعبی شکل است که از جنس شیشه،اکرلیک یا جنس شفاف دیگر ساخته ... ادامه مطلب »

معرفی سانسوریا پا کوتاه

hhs292

فارسی اصیل:دراژه اشاره به برگهای دراز فارسی رایج:سانسوریا پا کوتاه زادگاه:چین این گیاه در دونوع خالدار تا ابلغ با حاشیه زرد رنگ هستند رشد بسیار کم ولی ازدیاد آنها ساده است گیاهی مناسب برای افراد مبتدی که علاقه به نگهداری از گیاهان را دارند.این گیاه نیاز به آب کم و مقاوم در برار کم آبی است و ابدهی زیاد باعث ... ادامه مطلب »

نگهداری از گیاه سیکلامن

501235_7mhvPSSd

هر جا که سیکلامن باشه پسوند پرسیکوم یعنی ایران را به همراه دارد این گیاه یک گیاه اصیل ایرانی و ارزشمند است. گونه های مختلف این گیاه عبارتند از: سیکلامن پات پنت(گلدانی) سیکلامن ایرانی سیکلامن پرورشی سیکلامن گیاه بومی فلات ایران است.رشد این گیاه در شمال ایران از چالوس تا لاهیجان دیده می شود و نیز در بعضی از جنگل ... ادامه مطلب »

شناسایی اصول داشت و تکثیر برگ عبائی

126

شناسایی  اصول داشت و تکثیر برگ عبائی آب و هوا: به طور کلی برگ عبائی طالب آب و هوای مرطوب و مکانهای سایه است با این همه نسبت به شرایط  نامساعد محیطی مقاومت نسبی خوبی دارد. دما:نسبت به دمای کم بسیار مقاوم است به طوری که دمای صفر را تحمل میکند. بهنرین دما برای رشد مناسب آن حدود 11 درجه ... ادامه مطلب »

آشنایی با انواع و منشاء فیکوس

178240229841475314420024193187552291573332

آشنایی با انواع و منشاء فیکوس اصل و منشاء فیکوس ها از خانواده مورآسه هستند زادگاه اصلی آنها جنگلهای استوایی قاره آسیا و آمریکای شمالی و استرلیا می باشد. فیکوس ها دسته ی بزرگ گیاهی اند که بیش از 600 گونه دارند 2-انواع فیکوس فیکوس جنگلی برگ ریز که به فیکوس پیچ نیز شهرت دارند دارای برگهای ریز و به ... ادامه مطلب »

آشنایی با انواع و منشاء کروتن

7pay38xmk5_corton 02

آشنایی با انواع و منشاء کروتن اصل و منشاء این گیاه بومی جنوب شرقی آسیاست و در این مناطق به صورت درخت و درختچه و برچین میروید. انواع کروتون: این گیاهان،با رنگهای جالب و متنوع خود جلوه خاصی به محیط زندگی می بخشد. در موطن اصلی خود به صورت پرچینهای دلفریب و زیبا جلوه گرند و ارتفاع آنها از سه ... ادامه مطلب »

ارکیده فلانوپسیس

ات

سلام عرض میکنم خدمت همه بازدید کننده های عزیز سایت ایگل ،ارکیده ها گیاهانی بسیار زیبا عجیب با ساختاری بسیار پیچیده و راحت برای نگهداری هستند،در روی زمین.حدود ۲۶۰۰۰ هزار گونه ارکیده تاکنون کشف شده است که بیش از ۶۰ گونه از آنها فالانوپسیس ها هستند وارکیده در تمام مناطق دنیا به جز قطب شمال وجود دارند و رشد میکنند.این ... ادامه مطلب »

آشنایی با انواع و منشاء نخلهای زینتی

e783edf2a1bf482056587133e77bbb58

آشنایی با انواع و منشاء نخلهای زینتی انواع نخل: نخلها بیش از دو هزار گونه اند که فقط تعداد اندکی از آنها جرء گیاهان زینتی درون خانه ای حساب می آیند.این گیاهان بسیار جالب و قیمتی و با ارزش که با خرید گل  زیبایی خاصی به محیط زندگی ما می بخشند. 1 نخل کامه دورا جامیدور: شامل بیش 30 گونه ... ادامه مطلب »

شناسایی اصول داشت و تکثیر کاکتوسها

1402811704

شناسایی اصول داشت و تکثیر کاکتوسها: توقعات و سازگاری کاکتوس کاکتوس ها گیاهانی هستند که بیش هز هزاران سال با آب و هوای نا مساعد سازش یافته و در معرض آفتاب داغ خشک سالی مداوم،سیلاب و بارانهای شدید رشد کرده اند.آنها در فصل کوتاه بارندگی رطوبت را جذب و نگهداری می کنند و به بقا و حیاط خود ادامه می ... ادامه مطلب »

آشنایی با انواع و منشا کاکتوسها

1402811704

آشنایی با انواع و منشا کاکتوسها: کلیات: کاکتوس ها گیاهان گوشتی هستند که سازش آنها با زندگی در محیط خشک و گرم و غیره آب فراوان موجب گردیده است که عموما ظاهری آب دار داشته و از این نظر به هم شبیه باشند. عده زیادی از آنها نیز به علت زیبایی خاصی که دارند و نیز سازگاری سریع با محیطهای ... ادامه مطلب »